Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komuna e Zhelinës e drejtuar nga Lëvizja Besa rradhitet e treta nga transparenca dhe llogaridhënia

Tetovë/Zhelinë, 8 shkurt – Sipas CEA (Qendra për analiza ekonomike) komuna e Zhelinës rrenditet e treta sa i përket transparencës dhe llogaridhënies komunale. Në hetimet e bëra në 2017-2018, Komuna e Zhelinës renditej e fundit në transparencë dhe llogaridhënie.

Menjëherë pas marrjes së detyrës si kryetar Komune nga ana ime si kuadër i Lëvizjes BESA së bashku me stafin tim, u angazhuam dhe u betuam që para qytetarëve të jemi transparent, llogaridhënës dhe gjithmonë do të jemi shërbëtorë të qytetarëve tanë, pra atyre të cilët na e besuan këtë udhëheqje, thekson kreu i kësaj komune, Blerim Sejdiu.

Komuna e Zhelinës sot, radhitet ndër të parat komuna me transparencë më të lartë .

Politikat e Lëvizjes BESA për çdo ditë po e tregojnë dallimin e tyre me punën tonë efikase dhe transparente ndaj qytetarëve.

Komuna që jep llogari.

Seancat e këshilltarëve komunal i keni të drejtëpërdrejta e transparente si askush tjetër. Buxheti i komunës bëhet direkt me qytetarët dhe nevojat e tyre.

Ne, do vazhdojmë me këtë llogaridhënie, sepse besojmë fuqishëm se kjo është më e duhura drejt përfitimit të besimit të qytetarëve për institucionet komunale e shtetërore.

Edhe njëherë dëshmojmë dallimin e të qeverisurit me BESË.Sipas CEA (Qendra për analiza ekonomike) komuna e Zhelinës…

Posted by Blerim Sejdiu – Komuna e Zhelinës on Monday, February 8, 2021

Postime të ngjashme

Zaev përkujton viktimat dhe uron kryengritjen e Ilindenit

Z H

Tërmet në Kosovë, ndjehet në RMV dhe Sërbi

D V

Moti përvëlues “ngulfat” vendin, 80-100 intervenime të Ndihmës së Shpejtë

D V

Monitorim ndërkombëtar i proceseve gjyqësore

D V

Arkitekti z. Dashmir Arifi kandidat i PDSH-së për kreun e Komunës së Bogovinës

D V

Maqedonia e Veriut përballe me mungesën e punëtorëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...