Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komunat e Shkupit nënshkruajnë memorandum për inspektim të përbashkët

Zhurnal Ads

Shkup, 2 dhjetor – Zhurnal.mk – Komuna e Çairit si dhe të gjitha komunat në Qytetin e Shkupit, kanë nënshkruar memorandum për veprim të prëbashkët në sferën e inspektimin konform ligjit për mbikqyrje inspektuese, informon Zhurnal.

Siç është shprehur kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu, ky bashkëpunim është hap përpara për krijimin e një mekanizmi efikas për vetvqeverisje lokale.

Nga tani, të gjitha komunat në Qytetin e Shkupit od të veprojnë së bashku në inspektimin komunal, në inspektimin e ambientit jetësor si dhe në parandalim të ndotjes së ujërave, ajrit, tokës, mbrojtjes nga zhurma dhe rrezatimi jojonizues.

Zhurnal Ads

Bashkë me kolegët e mi, kryetarët e komunave të Qytetit të Shkupit dhe kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov…

Posted by Visar Ganiu – Faqja zyrtare on Wednesday, December 2, 2020
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Vazhdojnë bisedimet Bullgari – RMV por vështirë se do të arrihet progres

Z H

Shkupi kundër bisedimeve me Sofjen për gjuhën dhe identitetin

E.E.

Sportelet për pagesë në drejtorinë e NP Ujësjellës dhe kanalizim nuk do të punojnë të shtunën

E.E.

MPB me apel: Respektoni rregullat në trafik

T E

Analizë: Të kuroheni apo të kujdeseni nga Covid 19, cila është më e pagueshme?

Z H

Zaev: Një pjesë e madhe e popullit bullgar është kundër bllokimit të rrugës sonë për në BE

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...