Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndërprerje

Shkup, 24 janar – Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet pa ndërprerje, nëpër rrugë të lagështa. Reshje të lehta bore ka në Mavrovë dhe në qafën malore Strazhë.

Në disa drejtime të caktuara rrugore të cilat kalojnë nëpër gryka malore është e mundur dukuria e shembjeve të imëta.

LAMM rekomandon shpejtësi të adaptuar, respektimin e sinjaleve të përcaktuara të komunikacionit e veçanërisht drejtim të automjetit me kujdes, posaçërisht në rrugët nëpër gryka, ku ekziston mundësia e rrëshqitjes së dheut. Kjo vlen veçanërisht për pjesët rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Ekipet kujdestare të NP “Rrugët e Maqedonisë” janë vazhdimisht në terren dhe i mirëmbajnë të gjitha drejtimet rrugore të jenë të kalueshme.

Postime të ngjashme

OSBE dhe Këshilli për Etikë në Media i promovuan Udhëzimet e para për raportim etik të mediave onlajn në Maqedoninë e Veriut

R Zh

Vlefshmëria e pasaportave të skaduar të shtetasve tanë në diasporë do të vazhdohet deri në fund të vitit

Z H

Pasi mungoi për disa seanca me radhë, sot Ruskoska u paraqit në gjykim për 27 prillin

Z H

Zaevi nuk dëshiron t’i komentojë shkrimet për Fërçkovskin derisa nuk përfundojnë procedurat për ambasadorë

R Zh

Ministria e Ekonomisë: Nuk ka prolongim të afateve për llogaritë përfundimtare

R Zh

Kyçyk: Marrëdhëniet e mira fqinjësore pjesë e rëndësishme e procesit, por jo nga korniza negociuese

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...