Komunikacioni po zhvillohet nëpër rrugë vende-vende të lagështa

Shkup, 2 tetor – Komunikacioni në rrugët e vendit po zhvillohet pa pengesa, nëpër rrugë vende-vende të lagështa, informojnë sot në mëngjes nga LAAM.

Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është i matur. Në vendkalimet kufitare, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAAM rekomandon shpejtësi të adaptuar të lëvizjes, respektim të sinjalizimit të vendosur rrugor dhe drejtim i kujdesshëm i automjeteve, posaçërisht nëpër rrugët në fushëgropa, lugina lumenjsh dhe gryka malore, ku ka mundësi për paraqitje të shembjeve. Kjo posaçërisht ka të bëjë me akset Katllanovë – Veles, Mavrovë-Sibër-Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan-Dellçevë. 

Related posts

Mickovski përsëri e ftoi Zaevin në duel televiziv

D V

Tre kandidatë për kryetar të komunës së Ohrit, 11 lista këshilltarësh për zgjedhjet e ardhshme lokale

D V

53 të shëruar dhe 9 raste të reja me Covid në Maqedoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More