Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Koncert “Oboe dhe Kitarë” sonte në Kërçovë

Kërçovë, 17 qershor – Koncerti për “Oboe dhe Kitarë” me solistë Jetmir Mehmedi dhe Vullnet Neziri, të cilët do të interpretojnë këngë nga kompozitorë me famë botërore, do të mbahet në Qendrën Kulturore në Kërçovë sonte në ora 19.

“Koncerti i mbrëmjes së sotme për “Oboa dhe Kitarë” në programin e tij do të ofrojë këngë nga Enio Morikone, Saint Sans, Bella Bartok, Astor Piazolla, Asamano Trendafili, Malsori, Kalabrinë dhe të tjerë. Koncerti do të mbahet në përputhje me të gjitha protokollet e Ministrisë së Kulturës të lëshuara nga Komisioni për Mbrojtjen e Shëndetit nga Kovid-19. Ky lloj koncerti do të interpretohet për herë të parë para dashamirëve të muzikës nga qyteti”, tha Mazllam Osmani, drejtor i Qendrës Kulturore.

Osmani theksoi se koncerti që do të mbahet në sallën e madhe të Qendrës Kulturore, dhe mbështetet financiarisht nga Ministria e Kulturës me programin për vitin 2021.

Postime të ngjashme

Ngjarjet në Kosovë dhe kufiri me Serbinë në vitin 1879

D V

Koncert i parë solistik nga Laura Krliu

Z H

Ganiu nikoqir i përfaqësuesve të ansambleve pjesmarrës në “Folk Fest 2021”

Z H

Artistët e ansamblit në rrugën drejt suksesit të radhës

D V

Mbrëmje koncerti me Korin e përzier të Filarmonisë së Kosovës sonte në “Verën e Ohrit”

Z H

Pezullohet nga pozita drejtori i QKK-së, Arben Zharku

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...