Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Koncerti “Serenata 21” i rikthen Korçës gjallërinë, emocione te qytetarët dhe turistët

Pas një mungese prej më shumë se 1 viti të aktiviteteve kulturore dhe artistike për shkak të pandemisë COVID-19, “Serenata21” i riktheu Korçës gjallërinë e munguar. 17 këngë korçare, serenata të riorkestruara që u interpretuan nga këngëtarët korçarë, rikthyen emocionet e forta tek qytetarët dhe turistët që kanë pushtuar Korçën.

Këngëtarët e kane pritur me entuziazëm këtë organizim dhe ngjitjen në skenë pas pauzës për shkak të pandemisë.

Koncerti “Serenata21” është i pari që çeli kalendarin e larmishëm të aktiviteteve në qytet për t’i dhënë një hov jetës artistike dhe asaj turistike në këtë vit që shpresojmë të jetë i fundit, i prekur nga COVID-19.

Postime të ngjashme

Në Tetovë u mbajt edicioni VIII i manifestimit kulturor “LIDHJA NA BASHKON”

R Zh

“Pikaso dhe Ajnshtajn në një bar në Paris”, çelet sezoni artistik teatror në Teatrin Metropol

Lea Muslija

“Chopin Piano Fest”, sjell në Prishtinë pianistin hungarez

Lea Muslija

Geer me mesazh për mbrojtje të pasurisë natyrore dhe kulturore në Ohër

Zekirija Haxhiu

Romani i cili ndryshoi mënyrën se si ne e perceptojmë kohën

Lea Muslija

“Siddhartha” në ujërat e filozofisë hinduiste

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...