Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Koncesionerët e plazheve largojnë vet ndërtime pa leje në plazh të Strugës

Shkup, 14 qershor- Në Strugë koncesionerët e deritanishëm të plazheve kanë filluar vetë ti largojnë platformat e vendosura në plazhet e liqenit, pasi paraprakisht të premten kanë marr vendim për largimin e menjëhershëm të tyre.

Kryetari i Strugës Ramiz Merko gjatë gjithë mandatit të tij deklaronte se në qytetin e Strugës, në zonën e mbrojtur përgjatë liqenit nuk ka ndërtime pa leje.

Ndërkohë siç raportohej në Strugë në pjesën e mbrojtur të Liqenit gjenden 65 ndërtime pa leje/Alsat

Postime të ngjashme

Konferencë rajonale për përballjen me dezinformatat, gjuhës së urrejtjes dhe sulmet hibride

Z H

Deri më 5 maj afat për të konkuruar si regjistruar i popullsisë

Z H

DV: Gruevski ka hapur kompani në Hungari

Z H

Është hapur Qendra për mbështetje të familjeve kujdestare

Z H

OSBE-ja dhe BE-ja do të monitorojnë rastet e krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë

Z H

Deputetët për herë të pestë debatojnë për ribalancin plotësues të Buxhetit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...