Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Konevski deri te Mickoski: Të ka ardhur koha, pse refuzon të ikësh?

Shkup, 2 shtator, zhurnal.mk – Ish kryetari i Komunës së Aerodromit, Ivica Konevski përmes rrjeteve sociale adresoi një porosi drejt kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, transmeton Zhurnal.

Sipas Konevskit, koha për dorëheqjen e Mickoskit ka ardhur dhe ai nuk mundet të mbizotëron me partinë.

“Ende kryetari aktual i VMRO-DPMNE-së, pse refuzon që me dinjitet të ikësh nga funksioni që edhe vetë e di se ka ardhur koha? Pse me ngulm vazhdon të poshtërosh vetveten duke adresuar ofendime dhe shpifje ndaj njerëzve që kërkojnë dorëheqjen tënde. Pse fshehet prapa partisë dhe vazhdimisht potencon se ky është sulm ndaj VMRO-DPMNE-së? Ti nuk je VMRO-DPMNE dhe nuk mund të identifikohesh me partinë”, ka shkruar mes tjerash ish kryetari i Komunës Aerodrom, Ivica Konevski.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...