Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Konevski: Mijalkov nuk ka ambicie për lider por ka të drejtë të shqetësohet

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator – Hristijan Mickoski refuzon të përballet me delegatët që e zgjodhën atë në kongresin e ri të jashtëzakonshëm, sepse ai do të presë kongresin e rregullt vitin e ardhshëm në mënyrë që të mund të zgjedhë delegatët e tij, tha ish kryetari i Aeroportit Ivica Konevski në 360 Gradë, i cili është pjesë e grupit iniciativë për ndryshimet e VMRO-DPMNE-së. Lidhur me pyetjen nëse ish-shefi i policisë sekrete Sasho Mijalkov qëndron pas tyre, Konevski përgjigjet:

“Mijalkov nuk ka ambicie drejtuese dhe nuk dëshiron të përzihet në politikë, por vepron publikisht, kërkon përgjegjësi dhe një kongres të jashtëzakonshëm. Sidoqoftë, ai është një nga themeluesit e partisë, ai ka të drejtë të shqetësohet. “Në fund, ai e mbështeti Mickoskin të jetë një udhëheqës dhe kjo është arsyeja pse nuk është e drejtë që ai të diskreditojë këdo që e mbështeste atë.”

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pala maqedonase shpreson për zgjidhje me Bullgarinë në mënyrë që të dyat të dalin fituese

Z H

Familja Fetahu nga Tetova kërkon ndihmë, jetojnë në varfëri, shtëpia e kalbur, pikon ujë gjithandej

T E

Grubi gjatë vizitës në Kosovë pranon se ka qenë përkthyes i Karla del Ponte-s

R ZH

Shkup/ Aerodromi dhe Çairi në krye të listës me më së shumti raste aktive me Covid 19

Z H

Matura shtetërore do të jetë me numrin e njëjtë të lëndëve si vjet

E.E.

Shkelën Konventën e Vjenës, diplomatët turk spiunojnë qytetarët nga RMV

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...