Agjencia Zhurnal.mk

KONFERENCA LIVE/Zaev: Ballkani po bëhet vend i mirë për të jetuar

Ohër, 10 nëntor – Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev në konferencën e përbashkët me Kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe Presidentin serb Aleksandër Vuçiq në Ohër, tha se Ballkani po bëhet vend i mirë për të jetuar.

Në Samitin i ashtuquajtur “Mini-Shengeni Ballkanik”  Zaev i ftoi edhe shtetet tjera t’i bashkëngjiten kësaj iniciative për bashkëpunim më të mirë rajonal në mes shteteve ballkanike.

Një prej marrëveshjeve që vlerësoi Zaev, është kalimi nëpër pikat kufitare vetëm me letërnjoftime.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...