Konfirmohen 21 raste të variantit Delta në Shqipëri, 9 të shtruar në spital

Në Shqipëri janë konfirmuar 21 raste të variantit Delta të COVID-19.

 

Në Spitalin COVID-19 në Tiranë ndodhen të shtruar 9 pacientë.

“Siç dihet tashmë është konfirmuar varianti Delta në Shqipëri, mostrat kanë qenë nga disa rajone të vendit që tregon se është i përhapur gjerësisht në Shqipëri. Nga këto, 13 kanë shkaktuar vatra familjare që tregon se ka infektime të lartë”, u shpreh drejtoresha e ISHP-se, Silva Bino në mbledhjen e Komitetit Teknik të Ekspertëve.

Related posts

Pandemia në Shqipëri/ gjatë dimrit 2020-2021, të rinjtë grupmosha më e infektuar

D V

Gjashtë të vdekur dhe 942 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

D V

​Shqipëria rrezikohet nga “Delta”, zv.ministrja Tomini: Po presim rezultatet nga Berlini

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More