Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Konfirmohen 436 raste të reja me koronavirus në Greqi, 25 vdekje në 24 orët e fundit

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik konfirmoi sot 436 raste të reja me COVID-19, nga të cilat 20 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 152412. Ndërkohë që 286 pacientë po trajtohen të intubuar, 1070 pacientë të therë janë larguar nga ICU që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu sot u konfirmuan edhe 25 vdekje të reja nga COVID-19, duke arritur kështu në 5671 vdekje në total në vend.

Postime të ngjashme

Organizatat botërore kërkojnë furnizim urgjent për vendet e varfëra me vaksina kundër Kovid-19

D V

Katër tërmete shkundin Greqinë, më i fuqishmi me magnitudë 5.3

D V

Nga sot, hyrja në Gjermani vetëm me test negativ antiCOVID-19

D V

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

D V

Australia mbjell frikë me ushtri e helikopterë për të ndaluar protestat dhe vendosur izolimin e COVID-19 në Sydney

D V

Njihuni me shkencëtarin që po përpiqet të udhëtojë në kohë – për këtë ka një arsye të fortë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...