Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Konfirmohet dueli Fury – Joshua

Meçi i shumëpritur nga miliona tifozë të boksit, Anthony Joshua – Tyson Fury po bëhet realitet.Përballja e gjigantëve britanikë për titullin e kampionit të botës do të zhvillohet në qershor apo korrik.

Agjenti Bob Arum ka konfirmuar se marrëveshja mes përfaqësuesve të boksierëve është arritur por një datë e saktë ende nuk është caktuar.

Anthony Joshua për herë të parë pranoi publikisht se mund të boksojë ndaj Furyt, pasi mposhti rusin Kubrat Pulev në dhjetor.

Postime të ngjashme

Martohen dy gjyqtarët e famshëm, Howard Webb dhe Bibiana Steinhaus

Z H

Edhe pse pa faj, Ibrahimoviç shpëton vetëm me 1 ndeshje mos lojë

Z H

Ramos rezulton pozitiv ndaj Covid

Z H

NBA/ Curry parakalon legjendën Chamberlain, bien Lakers

Z H

Man Utd dhe Juventus konsiderojnë shkëmbimin Pogba – Ronaldo

Z H

Mbrojtësi i Bajernit beson në përmbysje të rezultatit në Paris

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...