Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Rekomanduar TOP LAJM

Konfirmohet lajmi i Zhurnal/Faton Ahmeti emërohet drejtor në FSH

Shkup, 26 tetor – Qeveria në seancën e ditës së sotme ka emëruar disa drejtor dhe zëvendës drejtor në institucione të ndryshme e mes tyre edhe Faton Ahmetin i cili do të drejtojë Fondin për sigurim shëndetësorë e për këtë lajm Agjencia e lajmeve Zhurnal jozyrtarisht pati informuar që në 25 shtator mbi emërimin e tij në postin e drejtorit tek Fondi për sigurim shëndetësorë, shkruan Zhurnal.mk

Ai tashmë nga sot edhe zyrtarisht është në këtë post, ndërsa Agjencia e lajmeve Zhurnal gjithashtu informoi se me Rrugët e Maqedonisë do të drejtojë Ejup Rustemi i cili pritet që së shpejti të merr këtë post pasiqë i njejti të merr dritën jeshile nga Qeveria.

Agjencia e lajmeve Zhurnal pati informuar edhe për emërimin e Lirim Shabanit në Agjencinë e barnave MALMED e që tashmë ai zyrtarisht po drejton këtë institucion shëndetësorë.

Postime të ngjashme

Dorëhiqet Dragi Rashkovski

Z H

A po normalizohet puna në Kuvend, partitë opozitare të gatshme për të tërhequr amandamentet

Z H

Njoftohuni për gjendjen e rrugëve në gjithë territorin e shtetit

Z H

Kuvendi duhet ta vazhdojë debatin për Strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

Z H

Moti sot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe erë

Z H

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...