Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Konfirmohet lloji britanik i virusit edhe tek pacienti i dytë nga Manastiri

Shkup, 4 mars – Lloji britanik i virusit është zbuluar edhe tek pacienti i dytë nga Manastiri, i cili u kthye nga Zanzibari para disa ditëve, njoftoi këtë pasdite Ministria e Shëndetësisë.

Në komunikatë thuhet se sipas analizës së bërë sot nga ASHAM-i, është zbuluar prania e llojit britanik të virusit SarsKov2.

Edhe tek pacienti i parë, i cili së bashku me dytin kanë udhëtuar në Zanzibar është detektuar lloji britanik i virusit. Të dy pacientët janë shtruar në spital menjëherë pasi i kanë marrë simptomat e para.

Komisioni për Sëmundje Infektive dje propozoi karantinë të detyrueshme 14-ditore shtëpiake për njerëzit që vijnë nga të gjitha vendet afrikane.

Postime të ngjashme

Qeveria kërkon shtyrjen e gjendjes së krizës deri më 31 dhjetor 2021

N E

Trajanov propozon krijimin e një Agjencie kundër Krimit

N E

Analizë / “Islami dhe ndikimi i tij në civilizim”

R Zh

Qeveria miratoi ndryshimet me të cilat rregullohen çmimet për mjekim të Kovid-19

N E

Qeveria i miratoi ndryshimet me të cilat di të rregullohen çmimet për mjekim të kovid-19

R Zh

Nga përplasjen e një kamioni me një automobili ka humburjetën një person, ndërsa tre të tjerë janë lënduar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...