Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Konfirmohet për deputet nga PD-ja, Andi Lila: Të bashkuar do ta fitojmë betejën e 25 prillit

U votua në listën e kandidatëve për deputet në Degën e PD-së Kavajë, Andi Lila: Faleminderit që më konfirmuat, vetëm të bashkuar do ta fitojmë betejën e 25 prillit

Ish-kapiteni dhe mbrojtësi i Kombëtares sonë, Andi Lila ka hedhur një hap të rëndësishëm në karrierën politike.

Partia Demokratike ditën e djeshme ka mbajtur votimet në qarkun e Tiranës, ku anëtarësia ka votuar për kandidatët që do të vijojnë në fazën tjetër të procesit për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë.

Në Kavajë, mes emrave të kandidatëve për deputetë ishte edhe emri i futbollistit të njohur, Andi Lila.

Pas votimeve Lila ka kaluar fazën e parë dhe ka bërë një postim në rrjetet sociale, teksa ka falenderuar të gjithë atë që e votuan në Degën e Partisë Demokratike, Kavajë.

“Sot u votua për listën e kandidatëve për deputetë në Degën e Partisë Demokratike Kavajë. Me këtë rast, i falënderoj të gjithë demokratet e Kavajës, jo vetëm, për konfirmimin tim për të vijuar këtë garë, po për konfirmimin e të gjithë listës pasi vetëm të bashkuar do ta fitojmë betejën e 25 prillit,” shkroi Andi Lila.

Ai beson se do të kalojë edhe fazën e përzgjedhjes në seli dhe do të kandidojë për deputet, për të qenë pjesë e Kuvendit të Shqipërisë, pas zgjedhjeve të ardhshme parlamentare.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...