Konfiskimi i aseteve ruse, Basha përshëndet vendimit e Kongresit Amerikan

nga Xh M

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka përshëndetur miratimin nga Kongresi Amerikan të projektligjit për konfiskimin e aseteve të ngrira të Federatës Ruse dhe vendosjen e tyre në dispozicion të Ukrainës.

Përmes një postimi në facebook, kryedemokrati shton se është nder dhe privilegj që ai ka patur ndihmën e kongresmenëve amerikanë për propozimin e këtij procesi që u miratua këtë javë dhe nga Këshilli i Evropës.

“Lajm i shumëpritur nga Washingtoni: Përgëzime dhe mirënjohje ligjvënësve amerikanë e në veçanti nismëtarëve të këtij projektligji,  Congressman French Hill dhe kryetarin e Komitetit për Punët e Jashtme Michael McCaul. Nder dhe privilegj që edhe unë kam patur ndihmën dhe mbështetjen e tyre dhe miqve amerikanë në këtë proces jetik për Ukrainën në Këshillin e Europës”, shkruan Basha.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

Regjistrohu

Subscribe my Newsletter for new blog posts, tips & new photos. Let's stay updated!

@2009-2024 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More