Bota

Konflikti me Azerbajxhanin, vritet në luftë futbollisti 22-vjeçar armen

Ishte planifikuar edhe një ndeshje miqësore mes Armenisë dhe Shqipërisë, ndeshje që është anuluar.

Luftimet e ashpra midis Armenisë dhe Azerbajxhanit vazhdojnë, duke lënë pas me qindra viktima.

Luftimet e ashpra i kanë marrë jetën edhe një futbollisti, Liparit Dashtojan.

Djaloshi 22-vjeçar ka rënë në frontin e luftës së Nagorno-Karabakut, ku prej disa javësh po zhvillohen luftime të ashpra mes forcave ushtarake azere dhe armene.

Lajmi për vdekjen e ish-mesfushorit me tipare sulmuese u dha nga klubi i tij Alashkert:

“Lajm i hidhur nga fronti i luftës!

“Ish-futbollisti i ekipit të dytë të Alashkertit iu bashkua listës së heronjve që dhanë jetën për atdheun. Shpirti yt u prehtë në paqe!”

“Klubi i Alashkertit shpreh ngushëllimet e sinqerta familjes së Dashtojanit”, shkruhet në njoftimin e klubit armen.

Postime të ngjashme

Fauçi: Në dhjetorë konfirmohet efikasiteti i vaksinës

admin

Vdes ish-kryeministri i Turqisë, Mesut Yilmaz

T E

Armë dhe kaos në Kirgistan teksa presidenti shpall 12-ditë gjendje të jashtëzakonshme

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...