Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Konflikti me Azerbajxhanin, vritet në luftë futbollisti 22-vjeçar armen

Ishte planifikuar edhe një ndeshje miqësore mes Armenisë dhe Shqipërisë, ndeshje që është anuluar.

Luftimet e ashpra midis Armenisë dhe Azerbajxhanit vazhdojnë, duke lënë pas me qindra viktima.

Luftimet e ashpra i kanë marrë jetën edhe një futbollisti, Liparit Dashtojan.

Djaloshi 22-vjeçar ka rënë në frontin e luftës së Nagorno-Karabakut, ku prej disa javësh po zhvillohen luftime të ashpra mes forcave ushtarake azere dhe armene.

Lajmi për vdekjen e ish-mesfushorit me tipare sulmuese u dha nga klubi i tij Alashkert:

“Lajm i hidhur nga fronti i luftës!

“Ish-futbollisti i ekipit të dytë të Alashkertit iu bashkua listës së heronjve që dhanë jetën për atdheun. Shpirti yt u prehtë në paqe!”

“Klubi i Alashkertit shpreh ngushëllimet e sinqerta familjes së Dashtojanit”, shkruhet në njoftimin e klubit armen.

Postime të ngjashme

AstraZeneca vaksina më e përdorur në botë

N E

Sergey Lavrov hedh poshtë ndryshimin e kufijve në territorin e ish-Jugosllavisë

N E

SHBA vaksinohen 24 % e popullsisë

N E

Mbi 3 milion viktima nga Kovit-19 në të gjithë botën

N E

Italia do të fillojë lehtësimin e masave kufizuese

N E

Forcimi i aleancës SHBA-Japoni e shqetëson Kinën

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...