Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Konflikti në Lindjen e Mesme, ministri i Jashtëm grek viziton sot Izraelin dhe Gazën, i pari nga radhët e BE

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias, do të bëhet i pari ministër nga vendet e BE që do të kryejë sot një vizitë në Izrael dhe Gaza që nga fillimi i konfliktit.

Dendias do të vizitojë jo vetëm Izraelin, por edhe territoret palestineze të prekura nga konflikti.

Nga ana tjetër Dendias do të takojë disa zyrtarë izraelitë kurse në Palestinë vetëm kryeministrin Mohamed Ibrahim Stageh dhe jo homologun e tij.

Postime të ngjashme

OBSH:COVID-19 duhet të ndalet para se të dalin variante më vdekjeprurëse

D V

Disa persona të vdekur nga vërshimet në Bangladesh

D V

Katër persona të vdekur nga zjarret pyjore në Turqi

D V

Qindra persona evakuohen nga Afganistani në SHBA

D V

Raportohet se varianti Delta përhapet sikurse lia e dhenve

D V

Biden kërkon që secilit person të vaksinuar t’i ndahen 100 dollarë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...