Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Konjufca: I nderuar që ia dorëzova Kushtetutën e Kosovës presidentes Osmani

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i cili deri më sot po ushtronte detyrën e presidentit të vendit, i ka dorëzuar këtë detyrë presidentes së re, Vjosa Osmanit, njofton Insajderi.

Pas ceremonisë së pranimit të detyrës nga Osmani, Konjufca u shpreh se ndihet i nderuar që ia kaloi këtë post asaj.

Këtë deklaratë kryekuvendari Konjufca e dha me anë të një postimi në Facebook.

“I nderuar që sot ia dorëzova Kushtetutën e Republikës së Kosovës Presidentes znj. Vjosa Osmani-Sadriu me rastin e ceremonisë së pranimit të detyrës së Presidentes së Republikës së Kosovës”, ka shkruar ai.

Konjufca ushtroi për një kohë shumë të shkurtë edhe detyrën e presidentit pasi mori atë kryeparlamentarit.

Postime të ngjashme

“Air Prishtina Holidays”: Pas fluturimeve të nostalgjisë, vijnë ato të kënaqësisë

R Zh

Osmani: Faza e re e dialogut të udhëhiqet nga parimi i trajtimit të barabartë

Dafina Vidishiqi

Gërvalla në Samitin e Evropës Juglindore: Kosova angazhohet për bashkëpunim rajonal midis partnerëve të barabartë

Dafina Vidishiqi

Ambasadorët e QUINT-it i shkojnë në zyrë zv.kryeministrit Bislimi, Kryeziu: Takimet janë të rregullta

Dafina Vidishiqi

Rrezikuan jetën gjatë pandemisë COVID-19, Ministria e Shëndetësisë nuk ua vazhdon kontratat infermierëve të financuar nga Banka Botërore

Dafina Vidishiqi

Kurz: Brukseli e humb besushmërinë nëse nuk mban premtimet ndaj Kosovës dhe Serbisë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...