Konjufca pas aksidentit në Kroaci: Lutemi të ketë sa më pak viktima

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka reaguar pas tragjedisë së sotme në Kroaci, ku autobusi nga Kosova është aksidentuar dhe të paktën dhjetë persona kanë humbur jetën.

 

Konjfuca ka shprehur lutjet që të ketë sa më pak viktima.

“Në mëngjesin e sotëm ka ndodhur një aksident i rëndë në autostradën Slavonski Brod në Kroaci! Autobusi ishte i linjës Frankfurt-Prishtinë, i mbushur me bashkatdhetarë.

Duke u lutur që të ketë sa më pak viktima, bashkëndjejmë të pikëlluar me familjarët e bashkatdhetarëve që u aksidentuan në këtë ngjarje të trishtë”, ka shkruar Konjufca.

https://www.facebook.com/GlaukKonjufca1981/posts/1745041572349693

Related posts

Kosovë: 19 viktima dhe mbi 12 mijë raste aktive me COVID-19

D V

Naser Rugova i çon mesazh Lumir Abdixhikut: Në pesë komuna të mëdha punët janë keq për LDK-në

D V

Kryetarja e Preshevës mirëpret vendimin e Kosovës për reciprocitet me Serbinë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com