Agjencia Zhurnal.mk

Konjufca për reciprocitetin ndaj Serbisë: Barazia është rruga e vetme për normalizim marrëdhëniesh

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se zbatimi i nisur i masës së reciprociteti ndaj Serbisë nga sot, është rruga e vetme që mund të çojë në normalizim të marrëdhënieve mes dy vendeve.

“Nisur nga sot, Qeveria e Kosovës ka hequr tarifën 100 përqind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja dhe e ka zëvendësuar atë me procesin e gradualshëm të reciprocitetit ndaj Serbisë”, ka thënë ai përmes Twitter, transmeton Klan Kosova.

 

“Besojmë se barazia është rruga e vetme për normalizim të marrëdhënieve tona”.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...