Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Konsull nderi të shteteve Meksikane nga RMV, takoi Ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani

Shkup, 5 Tetor, Zhuranl.mk – Sot në rolin e konsull nderi të shteteve Meksikane nga Maqedonia e Veriut, Enver Maliqi realizoi takim me Ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, shkruan Zhurnal.mk.

Përveç që z.Osmani ia urova postin dhe detyrën e re, gjithashtu i përcolla përshëndetjet më të sinqerta të Ambasadorit Meksikan Juan Roberto Gonzales Ramirez për bashkëpunimin e suksesshëm mes Meksikës dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Me Ministrin për Punë të Jashtme Bujar Osmanin vlerësuam që raportet mes dy shteteve janë të shkëlqyeshme ndërsa bashkëpunimi ekonomik mes Meksikës dhe Maqedonisë së Veriut do të thellohet në ardhmëri.

Postime të ngjashme

Interpelancat në Kuvend, “ping – pong” i qeverisë me opozitën

R Zh

Vazhdon mbledhja e Komisionit për çështje historike, debati mbi figurën e Goce Dellçevit

B L

Gjendja me Kovid-19 po qetësohet, kërkohet vigjilencë në periudhën që vijon

B L

Rrugët në disa vende të lagështa, intensiteti i komunikacionit mesatar

B L

Nuhiu takon Isenin / Gjuha shqipe edhe do të shkruhet edhe do të mbrohet gjithandej

R Zh

Komuna e Çairit shënon ditën e planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...