Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Konsultime onlajn për punën e Grupit punues sektorial për mjedisin jetësor dhe ndryshimet klimatike

Shkup, 2 mars – Zhurnal.mk – Si pjesë e projektit “Dialogu me organizatat e shoqërisë civile – Platforma për pjesëmarrjen strukturore në integrimet në BE”, sot do të mbahet konsultim onlajn sektorial me temë “Efektet nga puna e GPS-së për mjedisin jetësor dhe ndryshimet klimatike dhe sfidat e së ardhmes për përmirësimin e bashkëpunimit midis organizatave të shoqërisë civile dhe institucioneve”.

Në ngjarjen është paralajmëruar fjalim nga Fani Karanfilova Panovska, drejtore ekzekutive e FSHHM-së, Blazhe Maleski nga organizata e pavarur kërkimore Reaktor, Ministri i mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor, Naser Nuredini, Nikola Bertolini udhëheqës i sektorit për bashkëpunim në DBE dhe Ana Çoloviq Leshoska drejtore ekzekutive në Eko Svest. Moderatore e grupit është Jasmina Jakimova nga Radio MOF.

Nga ora 10:00 deri në orën 11:00, është parashikuar fjalim i folësve, ndërsa më pas vijon diskutim. Ngjarja është në dispozicion të ndiqet në link – un vijues//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...