Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kontakte me një të infektuar me koronavirus, mbreti spanjoll Filipe VI në karantinë

Mbreti spanjoll Felipe VI është izoluar pasi ka pasur kontakt me një person që ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lajmi është bërë i ditur përmes një deklarate për mediat nga vetë pallati mbretëror. Mësohet se mbreti i Spanjës është takuar me personin e infektuar ditën e diel.

Po ashtu, bëhet e ditur se Mbreti Felipe edhe mbretëresha Letizia, së bashku me dy princeshat, janë në gjendje të mirë dhe deklaruan se po zhvillojnë aktivitetet e tyre institucionale brenda kushteve të karantinimit. Kujtojmë se Spanja është ndër vendet më të goditura në Europë nga koronavirusi, ndërsa deri më tani ka rreth 1 milion e 600 mijë të prekur nga pandemia. Ndërkohë që numri i viktimave ka kaluar në mbi 43 mijë viktima.

Postime të ngjashme

Arabia Saudite nuk do të pranojë asnjë person nga jashtë për kryerjen e Haxhit këtë vit

Dafina Vidishiqi

COVID-19 në SHBA: 431 të vdekur në 24 orët e fundit

Dafina Vidishiqi

Joe Biden i dhuron Boris Johnsonit një biçikletë me ngjyra të flamurit të Britanisë së Madhe

Dafina Vidishiqi

BE dritë jeshile pasaportës dixhitale të vaksinimit

Dafina Vidishiqi

G7-ta me projekte infrastrukturore kundrejt Kinës

Zekirija Haxhiu

SHBA, 431 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...