Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Kontingjenti i ARM niset drejt Kosovës

Zhurnal Ads

Prishtinë, 1 nëntor – Ministria e Mbrojtjes njofton se kontingjenti i parë me forca paqeruajtëse nga Maqedonia e Veriut i përbërë prej 44 ushtarëve sot është nisur nga kazerma “Kuzmanov Josifovski-Pitu” në Tetovë për të mbërritur në Kosovë, si pjesë e forcave paqeruajtëse të NATO-s.

Ushtarët do të qëndrojnë në Kosovë për 6 muaj, ku do të punojë si oficerë të shtabit në Komandën e Përgjithshme të KFOR-it në Prishtinë dhe do të sigurojë Komandën Rajonale të KFOR-it Perëndimor. Ndryshe, Maqedonia e Veriut u bë pjesë e NATO-s më 27 mars 2020.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zgjedhjet në Shtip dhe Pllasnicë, më 13 dhjetor

E.E.

Xhaferi: Kompanitë energjetike duan t’i njollosin organizatorët e protestave për shtrenjtimin e energjisë elektrike

B M

Rritet numri i pacientëve me Covid të shtruar në spitale

Z H

Selmani: Vetoja bullgare, dështim i radhës i RMV-së

T E

Në spitalin në Strugë nuk ka vend për persona pozitivë në Covid-19, kërkohen alternativa

admin

Dauti Komerc dhe Zhurnal ndajnë 60 pako për fëmijët e personelit mjekësor pranë Kl. për veshë hundë dhe fyt

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...