Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kontrolle të intensifikuara të trafikut në Tetovë, 189 shoferë të sanksionuar

Tetovë, 11 tetor – Ministria e Brendshme dje (10.10) ka zhvillua kontroll të intensifikuar të veprimit në fushën e trafikut në territorin e Tetovës.

Janë konstatuar gjithsej 189 sanksione, përfshirë 31 për regjistrim të skaduar (automjete të paregjistruara), 22 për drejtim pa patentë shoferi, 18 shkelje për motoçiklistët dhe 17 sanksione për mos mbajtjen e maskës mbrojtëse.

Kontrollet e intensifikuara të trafikut do të vazhdojnë në ditët në vijim dhe apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut në mënyrë që të rrisin sigurinë në komunikacion.

Postime të ngjashme

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

Qyteti i Shkupit: VMRO-DPMNE fabrikon afera joekzistuese

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...