Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

Konvikti “Branko Stanoevik” në Gostivar tani me kushte më të mira për nxënësit (Foto)

Shkup, 3 shkurt – Zhurnal.mk – Konvikti “Branko Stanoevik” në Gostivar së fundmi është bërë me pamje të re. Nxënësit e sistemuar në këtë konvikt tani më mund të mburren me kushte më të mira.

Kryetari i komunës së Gostivar Arben Taravari përmes një njoftimi në FB ka thurrur lavdërata edhe për drejtoreshën e këtij konvikti, Lindihana Sallai Sulejmani, për ët cilën shprehet se ka ditur se si të investojë çdo denar në konvikt, duke e furnizuar konviktin me gjëra që ishin të nevojshme.

Nga komuna premtojnë se do të vazhdojnë të kujdesen edhe më tej për kushtet e rinisë, sepse ata janë ardhmëria e vendit.//Zhurnal.mk

Falë punës me përkushtim dhe ndryshe të qeverisjes sonë, të gjithë nxënësit e sistemuar në këtë konvikt, do…

Posted by Arben Taravari on Wednesday, February 3, 2021

Postime të ngjashme

Një letër e mirënjohjes për senatorin Bob Dole

D V

KRSKRR-ja me thirrje: Vozit me përgjegjësi – Vozit i çlodhur!

D V

Filloi debati për Ligjin për shtetësi, parashtrohen 1.000 amendamente

D V

Koalicioni LSDM-BDI kritikohet nga partitë opozitare

D V

Lëvizja Besa përgatitet e vetme të del në zgjedhjet lokale

D V

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...