Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Kopenhaga bëhet së shpejti me ishuj të vogël lundrues

Porti i Kopenhagës do të bëhet edhe më tërheqës duke iu falënderuar një projekti që parasheh ndërtimin e një serie të ishujve artificial lundrues.

Projekti i dizajnuar nga studio daneze Fokstrot dhe arkitekti australian Marshall Blecher parasheh një numër të parqeve të vogla të cilat do të vendosen në port, si përgjigje ndaj zhvillimit të madh urban rreth bregdetit.

Të quajtur zyrtarisht “Ishujt e Kopenhagës”, secili modul është krijuar me program fleksibil publik në mënyrë që të mbushen disa hapësira të hapura të cilat kanë mbetur “të humbura” si pasojë e rritjes së urbanizmit, shkruan My Modern Met.

Përfaqësues nga studio Fokstrot thonë se këto parqe lundruese do tu mundësojnë banorëve të Kopenhagës që të bëjnë lundrim, të notojnë, të bëjnë piknik e shumë ngjarje të tjera.

Postime të ngjashme

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

Zgjidhni një rreth dhe zbuloni se sa optimist jeni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...