Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Kopja e veturës së “Batmanit” do të hidhet në ankand për 30 mijë funta

Vetura kopje e veturës së famshme “Batmobile” që është përdorur në filmin e Betmenit me aktor kryesor Michael Keaton do të hidhet në ankanda për tu shitur me një çmim prej 30 mijë funtash.

Vetura është një kopje identike e veturës që ishte përdorur në dy filma të Betmenit në vitin 1989 dhe në vitin 1992.

Në vitin 2016, një kompani në Mbretërinë e Bashkuar e kishte krijuar kopjen e saj, duke përdorur një Ford Mustang të vitit 1965 si bazë, shkruan Daily Mail.

Kur kishte përfunduar prodhimi i saj, një muze në Londër e kishte blerë atë mirëpo tani që muzeu është detyruar t’i mbyll dyert për vizitorë, ajo do të hidhet në ankand për tu shitur.

Vetura është në gjendje të rregullt dhe mund të përdoret për të udhëtuar me të.

Postime të ngjashme

Studimi: Veturat elektrike janë shumë më miqësore me mjedisin sesa motorët me djegie

D V

Ford Mustang E-Mach në Librin e Rekordeve Guinness

D V

Ford tërhoqi 775 mijë vetura për shkak të një problemi në timon

D V

Dorëzohet kopja e fundit e Bugatti Divos – çmimi kap shifrat e pesë milionë eurove

D V

Volkswagen Atlas Cross Sport GT me mbi 300 kuaj/fuqi

D V

Çmimet e gomave po rriten, ato së shpejti mund të jenë shumë më të shtrenjta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...