Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kopshti Zoologjik në Shkup do të mbyll dyert nëse vizitorët nuk mbajnë maska

Shkup, 12 tetor, zhurnal.mk – Drejtori i Kopshtit Zoologjik në Shkup, Gjorgji Galetanovski ka theksuar se të gjithë vizitorët e kanë obligim që të mbajnë maska, ndërsa nëse nuk respektohet kjo maskë, atëherë do të jenë të detyruar ta mbyllin.

Sipas tij, një numër i madh i vizitorëve kanë respektuar maskat, por ka raste të caktuara që disa kur hyjnë heqin maskat dhe nuk mbajnë distancën.

Shkup tashmë është shndërruar në shqetësim lidhur me rastet e prekura nga koronavirusi. Ditëve të fundit janë shënuar shifra rekorde çdo ditë nga 200 raste vetëm në kryeqytet.

Postime të ngjashme

UEJL i dyti në Maqedoninë e Veriut dhe i pari në trojet shqiptare sipas QS World University Rankings

Zekirija Haxhiu

BP: Vala e tretë e Covid ndikoi negativisht në rimëkëmbjen ekonomike

Zekirija Haxhiu

Pasaportat me afat të skaduar do të vlejnë deri më 31 dhjetor

Zekirija Haxhiu

BE-ja vendosë Maqedoninë e Veriut në listën e vendeve të sigurta për rrugëtim

Zekirija Haxhiu

Osmani mund tu jep fund protestave të VMRO-së, por Bullgarinë askush nuk e bind të heqë veton

Bekim Laçi

Bonuse për policët që kanë punuar jashtë orarit të punës

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...