Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Korçarët ndihen më të varfër se kurrë”, Braimllari: Rilindja vrau shpresën e largoi të rinjtë, LSI do krijojë mundësi punësimi e do ulë koston e jetesës

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari, e ka nisur ditën me takime me qytetarët në qytetin e Korçës.

Përmes një postimi në “Facebook”, Braimllari shkruan se qytetarët korçarë ndihen më të varfër se kurrë, pasi sipas tij rinia është larguar.

Ai shton ndër të tjera se LSI, do të krijojë mundësi punësimi në vend dhe do të ulë koston e jetesës, duke i rikthyer shpresën njerëzve.

Postimi i plotë i Endrit Braimllarit:

Në Korçë qytetarët ndihen më të varfër se kurrë.
Rilindja vrau shpresën, i largoi te rinjtë nga vendi dhe i la të papunë.
Më 25 Prill, të marrim pjesë masivisht në zgjedhje për të goditur me votë këtë fatkeqësi kombëtare që ka emrin Rilindje.
LSI do të krijojë mundësi punësimi në vend, ne do ulim koston e jetesës dhe do kthejmë shpresën.
Të gjithë energjitë tona janë fokusuar tek punësimi i të rinjve për të kthyer shpresën.

Postime të ngjashme

Rama në France 24: Presim dritën jeshile për negociatat

Lea Muslija

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...