Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Korçë, 10 cm borë/ Akull në rrugë, autoritetet thirrje drejtuesve të mjeteve: Kujdes, pajisuni me zinxhirë

Zhurnal Ads

Duke nisur nga qyteti i Korçës e deri në zonën e Dardhës, dëbora regjistron një trashësi prej 5-10 centimetrash.

Reshjet kanë vijuar deri në orën dy të mëngjesit. Prezencë bore ka edhe në akset nacionale.

Ulja e temperaturave ka krijuar dhe prezencën e akullit në rrugë, ndaj sektori i qarkullimit u bën thirrje drejtuesve të mjeteve për kujdes si dhe pajisje me gomat e dimrit dhe zinxhirë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Policia arreston kërcënuesen e Gazmend Muhaxherit

B M

Veseli takon Lajçakun: Kosovës i duhet një marrëveshje finale me Serbinë, që sjellë njohje reciproke dhe ulëse në OKB

admin

Zemaj: Shëndetësia s’ishte prioritet i qeverive të kaluara

S.B.

Gruaja nga Fushë Kosova e rreh burrin me kabllo, e bën për spital

S.B.

Mbi 8 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Z H

Thaçi, Veseli dhe Selimi nisen drejt aeroportit

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...