Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Koronavirusi/ Ç’ndodhi gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani

Në Gjermani gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) pozitiv kanë rezultuar 4.516 persona.

Instituti “Robert Koch” konfirmoi se me 4.516 rastet e reja Gjermania sërish iu kthye shifrave nga muaji prill i këtij viti.

Bëhet e ditur se gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e koronavirusit kanë vdekur edhe 11 persona. Në Gjermani nga fillimi i pandemisë së koronavirusit kanë qenë pozitiv 314.660 persona, kanë vdekur 9.589 dhe janë shëruar 271.800 të infektuar.

Postime të ngjashme

SHBA, zhduket gripi mes pandemisë së COVID-19-s

T E

Arriti në Gjermani para 6 vjetësh, tani emigranti kërkon të bëhet deputet

T E

OBSH: Mbi 850 mijë vdekje në të gjithë Evropën

T E

Ndërhyn Putin: Tensione në Armeni – dorëheqje, raketa … presidenti ka tre ditë

T E

Albin Kurti reagon për sulmin ndaj gazetarit, Visar Duriqi

T E

Rriten numrat me Covid-19 në Itali, disa qytete rrezikojnë mbylljen

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...