Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Koronavirusi në Itali, 348 viktima dhe 10 mijë raste të reja

Në Itali, pas realizimit të mbi 77 mijë testime, 10 mijë prej tyre rezultuan pozitive me Covid-19.

Një përmirësim shënoi bilanci i fataliteteve ku 348 persona të tjerë humbën jetën në 24 orët e fundit.

Aktualisht në Itali janë ende pozitivë me koronavirusi 570.458 persona, 544.562 prej të cilëve ndodhen të izoluar në banesa.

Postime të ngjashme

SHBA, zhduket gripi mes pandemisë së COVID-19-s

T E

Arriti në Gjermani para 6 vjetësh, tani emigranti kërkon të bëhet deputet

T E

OBSH: Mbi 850 mijë vdekje në të gjithë Evropën

T E

Ndërhyn Putin: Tensione në Armeni – dorëheqje, raketa … presidenti ka tre ditë

T E

Albin Kurti reagon për sulmin ndaj gazetarit, Visar Duriqi

T E

Rriten numrat me Covid-19 në Itali, disa qytete rrezikojnë mbylljen

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...