Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Koronavirusi në Itali, rritje të viktimave dhe mbi 19 mijë raste të reja

Zhurnal Ads

Sot në Itali u testuan rreth 180 mijë tamponë, që rezultuan në 19.350 raste pozitive ndaj COVID-19. Një bilanc në rritje nga dita e djeshme, por që e parë përgjatë dy javëve të fundit jep një ecuri që shkon drejt uljes. “Situata është në përmirësim, por kjo nuk do të thotë se është qetësuese”, deklaruan autoritetet e Ministrisë së Shëndetësisë.

Bilanci i viktimave mbetet tejet i rëndë, me 785 të vdekur kundër 672 të 24 orëve më parë, por lajme të mira vinë nga rënia e shifrave të shtruarve dhe terapive intensive.

Ndërkohë, një raport i fundit tregon shqetësim për situatën e përhapjes së pandemisë në burgje. Më shumë se 1 mijë raste janë ato të evidentuar, që përfshinë të burgosurit por edhe rojet dhe personelin shëndetësor në strukturat e burgjeve, veçanërisht ato në Lombardi dhe Kampanja.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Poroshenko hospitalizohet për shkak të pneumonisë dhe koronavirusit

admin

Bill Gates tregon çfarë do të ndodhë pas pandemisë, 6 ndryshimet kryesore

S.B.

CMG-ja: Ekonomia kineze po ndihmon mëkëmbjen botërore

Z H

COVID-19, vendet e Balltikut 10 herë më keq sesa në Finlandë

S.B.

Ky është pëllumbi më i shtrenjtë në botë, i shitur për 1.6 milion euro

S.B.

Evropa në bllokim para Krishtlindjes dhe Vitit të Ri

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...