Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosnett dhe Minxhozi diskutojnë për situatën politike në Kosovë

Zhurnal Ads

Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi dhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Philip Kosnett kanë biseduar për menaxhimin e situatës pandemike në Kosovë.

Përmes një statusi në rrjetin social në Facebook nga faqja e Ambasadës së Shqipërisë në Kosovë, bëhet e ditur se gjatë takimit është diskutuar po ashtu edhe rreth situatës politike në vend.

“Ambasadori Minxhozi priti në një takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Sh. T. Z. Philip J. Kosnett. Gjatë takimit, ata diskutuan rreth situatës politike në vend, si dhe lidhur me menaxhimin e situatës pandemike nga autoritetet kosovare”, kanë njoftuar nga ambasada.

Ndryshe, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se numri total i rasteve pozitive është 18.345 raste nga 89.108 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 669 raste të vdekjes.IKSHPK ka njoftuar po ashtu se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.198 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.478 

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Osmani thotë se do i kërkojë Ramës dokumentin e Mini-Schengenit

T E

Reshjet e borës, nga komuna e Prishtinës thonë se të gjitha rrugët janë të pastruara

S.B.

Zemaj: Rritja e mëtejme e numrit të rasteve të të infektuarve është shqetësim

R ZH

Pas fitores së Bulliqit, Kurti u drejtohet simpatizantëve të VV-së

T E

U rrëzua duke punuar në një shtëpi në Pejë, vdes në QKUK

admin

​Zhduket një e mitur në Prizren

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...