Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosnett dhe Sveçla flasin për luftimin e korrupsionit dhe sundimin e ligjit

Ambasadori amerikan Philip Kosnett ka zhvilluar sot një bisedë me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Në këtë takim është diskutuar për luftimin e korrupsionit, sundimin e ligjit dhe qeverisjen e mirë.

Kështu ka bërë të ditur ambasadori Kosnett përmes një postimi në Twitter.

“Diskutim i mirë këtë mëngjes me Ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla për çështjen e luftimit të korrupsionit, sundimin e ligjit dhe qeverisjen. Inkurajuese të dëgjojë angazhimin e qëndrueshëm të qeverisë për të quar përpara qëllimin e drejtësisë së barabartë për të gjithë qytetarët”, ka shkruar Kosnett.

Postime të ngjashme

Haxhiu: Shqipëria mund ta padisë Serbinë për gjenocid në emër të Kosovës

Dafina Vidishiqi

Përfundon takimi Kurti-Macron, zv.kryeministrja Emilija Rexhepi tregon çka u bisedua

Dafina Vidishiqi

Brenda dhe jashtë pallatit Elysee, takimi Macron-Kurti

Dafina Vidishiqi

Apeli miraton pjesërisht mocionet e Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt, kërkon nga ZPS version të korrigjuar të aktakuzës

Dafina Vidishiqi

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Dafina Vidishiqi

Kurti në Paris: Kosova synon aspiratat demokratike dhe evropiane

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...