Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë TOP LAJM - KS

Kosnett mirëpret arritjen e vaksinave të para antiCOVID-19 në Kosovë

Prishtinë, 28 mars, Zhurnal.mk – Ambasadori i SHBA-së, Philip Kosnett ka reaguar pas arritjes së kontingjentit të parë të vaksinave kundërCOVID-19 në Kosovë.

Ai në një postim në Twitter ka shprehur kënaqësinë për arritjen e vaksinave të para për Kosovën.

“I kënaqur që isha i pranishëm kur vaksinat e para të Kosovës arritën sonte. Shtetet e Bashkuara është një kontribuues krenare për iniciativën shumëkombëshe Covax. Së bashku ne mundemi. Vaksinohu”, shkruan Kosnett.

Ndryshe, sonte në ANP ka arritur kontingjenti i parë prej 24 mijë vaksinash në Kosovë.

Postime të ngjashme

Keqpërdorim të pozitës zyrtare, aktakuzë ndaj dy zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Bekim Laçi

BE dhe SHBA-të intensifikojnë bashkëpunimin në Ballkanin Perëndimor

Bekim Laçi

Von Cramon: Shpresoj Kurti të dëshmojë që e kupton rëndësinë e dialogut

Bekim Laçi

“Marrëveshja Kosovë – Serbi arrihet brenda disa muajsh”

Bekim Laçi

​Dita e Çlirimit të Deçanit iu dedikohet ish-luftëtarëve në Hagë

Bekim Laçi

Haradinaj, Kurtit: Kërko vetëm njohjen reciproke

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...