Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë TOP LAJM - KS

Kosnett pas takimit me Haxhiun: SHBA-ja është e përkushtuar të punojë me Kosovën për të luftuar korrupsionin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett ka thënë se janë të përkushtuar që të punojnë me Kosovën për të luftuar korrupsionin.

Kosnett njoftoi se gjatë ditës së sotme ka takuar ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, takim ky që siç tha ai ishte mjaft produktiv.

Ambasadori i SHBA-së, tha duhet reformuar edhe strukturat ekzistuese dhe të forcohet shërbimi civil apolitik në Kosovë.

“Takim produktiv me Ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu sot. Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuara të punojë me Kosovën për të luftuar korrupsionin, duke reformuar strukturat ekzistuese  dhe duke forcuar shërbimin civil apolitik në Kosovë”, shkruan Kosnett.

Postime të ngjashme

Musliu: Albin Kurti mashtroi Kosovën për dialogun

Dafina Vidishiqi

Kamberi: Pajtimi me Serbinë nuk mund të ndodhë pa ballafaqimin e saj me të kaluarën

Dafina Vidishiqi

“Ndoshta vetë e ke gjuajtur bombën për të akuzuar VV-në” / Përplasen ashpër Shala dhe Kadaj-Bujupi

Dafina Vidishiqi

Demhasaj: PDK gradualisht po largohet nga lidhja që kishte me UÇK-në

Dafina Vidishiqi

Takimi Kurti – Macron: Njohësit e çështjeve politike e konsiderojnë presion për dialogun

Dafina Vidishiqi

Norvegjia i dhuron mbi 180 mijë doza të vaksinës antiCOVID për Kosovën

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...