Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosnett përgëzon Qeverinë për vendimin rreth pajisjeve 5G

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se vendi nuk do të blejë e as të vazhdojë të shfrytëzojë pajisje 5G të cilat vijnë nga shitës të pabesueshëm.

Lidhur me këtë vendim të qeverisë ka reaguar ambasadori i SHB-së në Prishtinë, Philip Kosnett, i cili ka përgëzuar qeverinë Hoti.

“Ne e përgëzojmë Kosovën për sigurimin që rrjeti i saj 5G vjen përmes rrugëve të pastëra, dhe jo nga shitës të pabesueshëm, në përputhje me marrëveshjen e Washingtonit. Ne do të vazhdojmë të punojmë së bashku drejt integrimit të sigurt të komunikimit rajonal dhe zgjerimit të ekonomisë dixhitale të Kosovës”, ka shkruar Kosnett.

Postime të ngjashme

Lugina e Preshevës, 29 vjet qëkur shqiptarët kërkuan bashkim me Kosovën

S.B.

Osmani pret Lajçakun

S.B.

Protestojnë banorët e disa fshatrave të Prishtinës, kërkojnë transport publik

S.B.

Në prag të garës për kryetarin, zyrtari i LDK-së iu dërgon mesazh kolegëve

S.B.

Haxhiu flet për postet: Kurti do të jetë kryeministër

T E

Zgjedhjet 2021, diaspora me numrin më të madh të votave në katër palë zgjedhjet e fundit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...