Agjencia Zhurnal.mk

Kosnett: Trump ka punuar shumë për marrëveshjen për fluturimet Kosovë-Serbi

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett ka komentuar marrëveshjen e arritur për kthimin e linjës së fluturimeve mes Kosovës e Serbisë.

Kosnett përmes një postimi në Twitter shkruan se Trump dhe ekipi i tij kanë punuar shumë për këtë marrëveshje, shkruan lajmi.net.

Sipas tij, ky është vetëm fillimi i një të ardhme të ndritur për kosovarët dhe serbët.

“Presidenti Trump dhe ekipi i tij kanë punuar shumë për ta arritur këtë marrëveshje, që është vetëm fillimi i një të ardhme të ndritur për shokët tanë në Kosovë dhe Serbi. Ky hap është një fitore për regjionin. Faleminderit ambasadorit Grenell për lidershipin e tij”.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...