Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Kosova dominon dhe mposht Gambinë – vendos super goli i Arbër Hoxhës

Kosova ka shënuar fitore në miqësore e dytë të zhvilluara në Antalia, ku ka mposhtur Gambinë me rezultat 1-0.

Edhe në këtë ndeshje përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes iu ka dhënë mundësi të paraqiten futbollistët që nuk kanë pasur shumë hapësira në ndeshjet e kaluara.

Pjesa e parë ishte kryesisht me pak raste shënimi, por me një dominim të Kosovës, por pa arritur të realizojnë ndonjë gol.

Fillimisht që në start provoi Florian Loshaj, por goditja e tij nuk ishte e saktë.

Rastin më të mirë në ndeshje e kishte Jetmir Topalli në minutën e 25-të të ndeshjes.

Edhe Mirlind Daku kishte rast të mirë, por goditja e tij akrobatike shkoi mbi portë.