Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosova e gatshme të dërgojë FSK-në në Kroaci pas tërmetit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i ka ofruar homologut kroat Andrej Plenkoviç ndihmë pas tërmetit që goditi rajonin e Petrinjes.

Ai ka shprehur gatishmërinë që Kosova ta ndihmojë Kroacinë me të gjitha kapacitetet për t’u përballur me pasojat.

“Si kryeministër i Kosovës, unë do të doja të ofroja mbështetjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, si një forcë e shquar dhe e trajnuar mirë në misionet e kërkim-shpëtimit, e cila është e gatshme të ndihmojë qytetarët dhe autoritetet kroate në tejkalimin e pasojave të tërmetit”, i ka shkruar në një letër Hoti, kryeministrit kroat.

Postime të ngjashme

Kryetari i Graçanicës thotë se 10 mijë qytetarë të Kosovës janë vaksinuar nga Serbia

T E

Kurti flet për formimin e Qeverisë së re, tregon se kur do të zgjidhet Vjosa Osmani presidente

T E

Prokuroria Speciale tërheq urdhër-arrestin ndaj Milan Radoiçiqit, i akuzuar për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

T E

Elezi: Ende nuk dihet kur fillon procesi i numërimit të votave me kusht

T E

KQZ nis numërimin e votave me kusht

T E

Bajatoviq: Elita e SHBA-së ka nevojë të prodhojë probleme, por s’është lehtë të shantazhohet Serbia

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...