Kosova luan sot ndeshjen e madhe kualifikuese ndaj Spanjës

Përfaqësuesja e Kosovës është nikoqire e Spanjës në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet në Kupën e Botës “Katar 2022”.

 

Dardanët janë gati për ndeshjen e tretë të muajit shtator dhe presin rezultat pozitiv pas fitores në udhëtim te Gjeorgjia dhe barazimit në shtëpi me Greqinë.

Djelmoshat e përzgjedhësit Bernard Challandes e presin ekipin e Luis Enriques, Spanjën, në takimin e pestë kualifikues të Grupit B.

Megjithatë, ekipi jonë përfaqësues nuk do ta ketë aspak të lehtë shkaku i mungesave të shumta, por edhe cilësisë së kundërshtareve.

Kjo ndeshje do të zhvillohet sot (e mërkurë) me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Related posts

Fiorentina – Inter, formacionet zyrtare: Kampionët kërkojnë fitore për kreun

D V

Zyrtare: Gianluigi Donnarumma i bashkohet PSG-së

D V

Messi thyen rekordin e golave ​​të Peles, bëhet golashënuesi më i mirë me kombëtare në Amerikën e Jugut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More