Kosova në 24 orët e fundit regjistron 2541 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë, ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar 14 raste të vdekjes, si dhe 2.541 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

 

Ndërkaq, janë shëruar 604 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 108.603.

Në total numri i rasteve aktive është 23.845.

Tutje theksohet se janë dhënë 18.326 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërsa 250.626 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 747.898 doza të vaksinës.

Related posts

Gërvalla e cilëson shumë të rrezikshme iniciativën Ballkani i Hapur

D V

Kurti: Qeveria angazhohet për të drejtat dhe mirëqenien e të gjithë qytetarëve

D V

Identifikohen 66 lypsarë në Kosovë, prej tyre 42 fëmijë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More