Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Kosova niset drejt Spanjës për ndeshjen e radhës

Humbja me rezultat 3-0 ndaj Suedisë tashmë ka mbetur prapa krahëve.

Kombëtarja e Kosovës sot është nisur drejt Spanjës me të cilën do të ballafaqohet të mërkurën në ndeshjen e dytë të vlefshme për kampanjën kualifikuese për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

“Dardanët” kanë ateruar nga aeroporti “Adem Jashari”.

Në grupin B, Kosova renditet e fundit me zero pikë, ndërsa ky grup kryesohet nga Suedia me gjatë pikë e cila ndiqet nga Spanja me katër pikë.

Greqia ka një pikë kurse Gjeorgjia zero.

Postime të ngjashme

Ervis Bici ndeshje në Itali me Amine Marzak

A.S.

Ac Milan me ofertë zyrtare për Amine Adli

Zekirija Haxhiu

Shorti i Conference League/ Tre skuadrat shqiptare mësojnë kundërshtarët në raundin e parë

Zekirija Haxhiu

Deshamp: Në zotëruam ndeshjen, kishim raste për gol

Zekirija Haxhiu

Incidenti që nuk u pa, hyri me parashutë para ndeshjes Francë-Gjermani dhe lëndoi dy persona

Zekirija Haxhiu

Itali – Zvicër, Xhaka e Shaqiri në fushë nga minuta e parë

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...