Kosovë

Kosova regjistron 148 raste të reja me koronavirus

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 148 raste të reja me koronavirus dhe asnjë viktimë nga ky virus.

Kështu bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili tha se rastet e reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi, dalin pas kryerjes së 1,028 testeve, që është shifër rekord e testimeve.

Ministri Zemaj tha se “e gjitha çfarë na duhet në këtë kohë është: disiplina, maska, distanca dhe higjiena duhet të zbatohen në mënyrë rigoroze”.

Sipas të dhënave të fundit, në Kosovë, që prej regjistrimit të rasteve të para me koronavirus më 13 mars, e deri më 16 tetor, janë regjistruar 16,754 raste.

Prej tyre, 652 pacientë kanë vdekur dhe 14,617 janë shëruar.

Kurse, raste aktive janë 1,485.

Postime të ngjashme

Behgjet Pacolli i reagon Vjosa Osmanit: Leni anash inatet politike, Kosovës i nevojitet marrëveshja me Serbinë

admin

Shqiptarja shpallet person i padeshiruar në Mal të Zi për shkak të Flamurit

admin

Bie numri i rasteve aktive me Coronavirus në Kosovë

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...