Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosova regjistron 15 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.550 testime janë regjistruar 15 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 10 janë në Shkup, nga dy në Dibër dhe Kumanovë dhe një rast në Tetovë.

Po ashtu janë regjistruar edhe gjashtë të shëruar, prej të cilëve pesë janë nga Shkupi dhe një nga Tetova. ISHP nuk ka regjistruar raste të vdekjes gjatë 24 orëve të fundit.

Ndryshe, që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me COVID-19 janë diagnostifikuar gjithsej 155.965 pacientë, prej të cilëve 150.243 janë shëruar dhe 5.488 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 234./

Postime të ngjashme

Kurti, deputetit Nura: Je deputet i mirë kur insiston për reciprocitet, por partinë e ke të gabuar

D V

Kurti i përgjigjet deputetit të PDK-së: Reciprociteti me Serbinë do të vendoset dhe nuk do të dështoj

D V

Opozita i kërkon Qeverisë angazhim më të madh në shuarjen e zjarreve

D V

Kusari-Lila: Minishengeni, ripaketim i idesë së ish-Jugosllavisë

D V

Musliu: Bashkëshorti i Vjosa Osmanit përmes presidencës më kërcënoi me padi civile

D V

Deputetja e PDK-së thotë se u kërcënua nga bashkëshorti i presidentes Osmani, paralajmëron padi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...