Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kosova regjistron 16 viktima dhe 626 të infektuar me koronavirus

Zhurnal Ads

Kosovës të dielën i janë​ shtuar 626 raste të​ reja me koronavirus, pas marrjes së​ 1,505 mostrave.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve janë regjistruar 16 viktima.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 3 raste (84, 79, 53 vjeç), Ferizaj 2 raste (77, 47 vjeç), Gjakovë 2 raste (80, 77 vjeç), Kamenicë 2 raste (62, 54 vjeç), Malishevë 2 raste (79, 67 vjeç), Suharekë 2 raste (76, 70 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (77 vjeç), Lipjan 1 rast (70 vjeç), Podujevë 1 rast (83 vjeç)”, është thënë në njoftimin e IKSHPK-së.

Sipas të dhënave të këtij Instituti të dielën janë regjistruar edhe 673 raste që kanë mposhtur virusin, derisa raste aktive aktualisht janë 13,625.

Prej 13 marsit, kur janë regjistruar rastet e para me koronavirus në Kosovë, autoritetet shëndetësore kanë raportuar për 39,057 të prekur nga sëmundja Covid-19, që shkakton koronavirusi.

Prej tyre 1,005 pacientë kanë vdekur.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

69 pacientë me COVID-19 të shtrirë në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje më të rëndë

S.B.

Haki Rugovës i caktohet masa e arrestit shtëpiak

admin

Nuk kalon Rezoluta për të pagjeturit, LDK-ja e bojkoton votimin

S.B.

Ndalohet për 48 orë i dyshuari për dhunimin e një femre në Mitrovicë

admin

Dosja e Hagës. Ja akuzat për Thaçin, Veselin dhe kupolën e UÇK

admin

Dyshimet e forta të ekspertit: S’mund të kesh 15 pacientë në reanimacion dhe të raportosh 8 vdekje nga Covid-19!

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...